Hellmann's ketchup stewiaProdukt, który trafił do moich rąk, z rąk do ust, z ust do żołądka itd. wybija się na tle jemu podobnych. I dlatego zasługuje na wyjątkowy tekst. A wyjątkowość tego tekstu będzie polegała na tym, że nie będzie miał jednego, a aż trzy wstępy.

Wstęp nr 1

Jakiś czas temu mój organizm postanowił dać mi do zrozumienia, że po długim czasie dość swobodnego trybu życia, należy mu się w końcu odpowiednia dawka szacunku. Pominę niezbyt miłe szczegóły. Dość powiedzieć, że zrobił to nagle i w niezbyt miły sposób. Efekt jest taki, że od prawie dwóch lat wiodę żywot osoby, która m.in. zwraca uwagę na to co, kiedy i w jakich ilościach jada. Dlatego moje, dotychczas słodkie, życie stało się mniej słodkie, a tak miły moim kulinarnym uczuciom cukier został zdradzony na rzecz stewii i innych słodzików.

Wstęp nr 2

W jednym z odcinków serialu „Czterdziestolatek” inżynier Karwowski „szkoli się na myśliwego”. Wśród umiejętności, które musi opanować jest gra na rogu. W chwili zagrożenia Karwowski ma zagrać sygnał „Ku mnie”. Teść inżyniera, będący jego nauczycielem w trudnym myśliwskim – muzycznym szkoleniu, zapytany o talent swojego zięcia, który właśnie zadął w róg, odpowiada: „To było wszystko, tylko nie „Ku mnie”.

Wstęp nr 3

Wiele osób wierzy w tak zwaną karmę. Do dobrych ludzi wraca dobro. Ludziom złym przytrafiają się złe rzeczy. Coś w tym jest.

A teraz do rzeczy. Z racji przydługawego tytułu musi być bardzo krótko. I będzie.

Ketchup Hellmann’s ze stewią (czyli ad. 1). Stewia pojawiła się zamiast cukru, żeby było zdrowo. Producentowi się udało. Zdrowo czuć stewię. Bardzo zdrowo.

Ketchup (Hellmann’s ze stewią) powinien swój smak opierać na pomidorach. Ketchup Hellmann’s ze stewią to w smaku wszystko, tylko nie pomidory (ad. 2).

Byłem ostatnio niedobry. Przyznaję. A potem spróbowałem Ketchupu Hellmann’s ze stewią. To zdecydowanie zła karma.

A na koniec pointa. W nazwie Hellmann’s los, historia i inne czynniki umieściły słowo „hell”. I wprzypadku tego ketchupu cudownie się to zgadza i sprawia, że testowany produkt na tle innych, jemu podobnych się naprawdę wybija.

Cena: 4,69 zł.

Tagi:

 • 2/10
  Smak - 2/10
 • 5/10
  Cena - 5/10
 • 5/10
  Przydatność w kuchni - 5/10
 • 3/10
  Różne takie inne widzimisie (tekstura, skład...) - 3,5/10
3/10

Podsumujmy

Po dokonaniu licznych analiz mamy następujący wynik:

Close